Targi Jubileuszowe

Julita Bator, autorka książki „Zamień chemię na jedzenie”

Jeszcze jedzenie czy już chemia? Julita Bator, autorka bestsellera „Zamień chemię na jedzenie” oraz innych książek o zdrowym i naturalnym trybie życia – „Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy”, „Święta bez chemii” oraz „Młodziej, piękniej, zdrowiej” – to specjalistka w dziedzinie czytania etykiet i wynajdywania na sklepowych półkach i targowych stoiskach wysokiej jakości produktów. Przekonuje, że świadome odżywianie nie musi być drogie, a czasem wprost przeciwnie – pomaga zaoszczędzić!

Julita Bator razem z rodziną zdecydowała się na niezwykły eksperyment. Przestała kupować przetworzoną żywność, a do swojej kuchni wprowadziła produkty nieprzetworzone, naturalne i ekologiczne. Zdrowa zmiana przyniosła niespodziewane efekty – okazało się, że jedzenie leczy i pomaga unikać chorób, na przykład nawracających infekcji u dzieci.

– Wszystko, co zjadamy, wpływa na nasze poczucie szczęścia, dobrą kondycję albo ospałość, poprawia siły witalne albo zwiększa podatność na przeziębienia i grypę, sprzyja zdolności myślenia i koncentracji albo ją osłabia. Twoje włosy, paznokcie, budowa, skóra i wszystko, czym jesteś, pochodzi z tego, co jesz – przekonuje Julita Bator. Swoje doświadczenia zebrała i wydała w kilku praktycznych książkach, w których uczy o prawdziwym jedzeniu i dzieli się pomysłami na smaczne i zdrowe potrawy bez chemii.

Zdaniem Julity Bator zdrowy styl życia nie wymaga większych środków, ale przede wszystkim zaangażowania. W sklepach dokładnie studiuje etykiety, mleko, owoce i warzywa kupuje bezpośrednio od rolników, a wiele produktów, takich jak chleb, jogurty lub szynka przygotowuje sama. – Może nam się wydawać, że zdrowe odżywianie jest skomplikowane i ciężkie, a tak nie jest. Można to zrobić zaczynając od eliminacji pojedynczych składników, od zamiany złych produktów na te lepsze – zachęca autorka „Zamień chemię na jedzenie”. Radzi, aby nie koncentrować się na wykluczaniu kolejnych produktów, ale szukać nowych, lepszych rozwiązań.  – Zamiast rezygnować z kolejnych produktów, zwróćmy po prostu uwagę na ich jakość – mówi Julita Bator.

Jak zmienić produkty „jedzeniopodobne” na prawdziwe jedzenie? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Jak czytać etykiety i skąd czerpać motywację? Na te i więcej pytań już 9. lutego odpowie wyjątkowy gość wydarzenia Targi Jubileuszowe ABE, Julita Bator.

Agnieszka Krępa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *