Aktualności

Babki drożdżowe Colomba – włoski smak Wielkanocy

Święta Wielkanocne są bogate w piękną symbolikę… i dobre jedzenie! Babki drożdżowe Colomba to włoski przepis na Wielkanoc pełną słodyczy i radości.

Maina to włoska firma z długą historią. Jej początki to mała, rodzinna piekarnia, która rozwinęła się w znanego na całym świecie producenta wypieków. Maina słynie przede wszystkim z wypiekanych w piecu babek drożdżowe Panettone i Colomba, które są ważnym elementem włoskich, świątecznych tradycji. Babki drożdżowe Panettone i Colomba są znane w wielu krajach, a Maina, która dzisiaj jest nowoczesną firmą, wciąż wykorzystuje tradycyjne receptury i zachowuje swój rodzinny charakter.

Babka drożdżowa Colomba – symbol Wielkanocy

Babka drożdżowa Colomba jest tradycyjnym, włoskim ciastem, które jest związane ze Świętami Wielkiej Nocy. „Colomba” po włosku znaczy „gołębica” – ten ptak symbolizuje wielkanocny pokój i radość. Babka Colomba ma kształt gołębicy i jest piękną dekoracją wielkanocnego stołu. Włoskie babki drożdżowe Maina powstają według tradycyjnej receptury, która jest niezwykle pracochłonna. Składają się na nią między innymi dwudniowy zakwas i chłodzenie ciasta przez 8 godzin.

Klasyczna babka drożdżowa Colomba jest puszysta i delikatna, bogata w bakalie, które nadają ciastu odświętny charakter. Babka Colomba jest zwieńczona chrupiącą polewą orzechową z migdałami i lukrem cukrowym. Babka drożdżowa Colomba w eleganckim pudełku z wstążeczką to piękna dekoracja oraz pomysł na słodki, świąteczny upominek.

Colomba – włoskie babki drożdżowe w ABE Dystrybucja

W hurtowni spożywczej ABE Dsytrybucja dostępne są oryginalne włoskie babki drożdżowe Colomba w różnych smakach:

Babki Colomba mają niepowtarzalny smak – to wyjątkowy deser na Wielkanoc i inne okazje!

Oryginalne włoskie babki Colomba – klasyczna, czekoladowa, tiramisu, waniliowa – w sprzedaży hurtowej na platformie B2B oraz w sklepie detalicznym Chili24.