Targi 25 lat

Miłosz Kowalski, Szef Kuchni w Hilton Garden Inn Kraków Airport

Gotowanie to sztuka, dlatego na nasze Targi zaprosiliśmy prawdziwego artystę w tej dziedzinie! Jedną z atrakcji targowych będzie gotowanie na żywo, które poprowadzi wyjątkowy gość – Miłosz Kowalski, Szef Kuchni w Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Miłosz Kowalski swoją przygodę z kuchnią rozpoczął w Krakowie. Zawód kucharza zdobył w Szkole Gastronomicznej im. Odona Bujwida, a wykonywana praca przerodziła się w prawdziwą życiową pasję. Pierwsze szlify Miłosz Kowalski zdobywał w Krakowie. – Przez cały czas spędzony w krakowskich restauracjach i hotelach czułem, że potrzebuję czegoś więcej, czegoś, co pozwoli mi rozwinąć skrzydła, pogłębi moją wiedzę i obudzi zawodowy głód poznania nieznanych dotąd kuchni, aż w końcu pochłonie mnie do tego stopnia, że sam stanę się ich elementarną częścią – podsumował ten czas Miłosz Kowalski. Kucharz podjął decyzję o wyjeździe do Wielkiej Brytanii.

Pierwsze doświadczenia w Wielkiej Brytanii Miłosz Kowalski zdobywał w Mallory Court Hotel w Leamington Spa, odznaczonym gwiazdką Michelin 3 AA Rosettes. Po dwóch latach rozpoczął pracę jako Zastępca Szefa Kuchni w Ashorne Hill. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zdobywał doświadczenie w licznych konkursach, między innymi w brytyjskim programie Iron Chef. Sam kucharz za swój największy sukces uważa zdobycie III miejsca w prestiżowym Hospitality Salon Culinaire w Birmingham. Po powrocie do Polski w 2011 roku objął funkcję Zastępcy Szefa Kuchni w hotelu Radisson Blu w Krakowie. W lipcu 2014 roku rozpoczął pracę jako Szef Kuchni w Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Miłosz Kowalski to również wydawca i felietonista portalu „Wszystko dla kucharzy” oraz współautor książki „Anglia – kucharska rzeczywistość”. W Polsce zajmuje się promowaniem dobrego jedzenia, a w świecie – polskiej kuchni. W swojej pracy chętnie sięga po polskie, regionalne produkty.

Zapraszamy już 9. lutego do Strefy Live Cooking, w której najlepsi kucharze podejmą się wyzwania gotowania na żywo z produktów wybranych przez Gości Targów. Wśród mistrzów gotowania znajdzie się także Miłosz Kowalski. Jak poradzi sobie z tym zadaniem? Odpowiedź poznamy już 9. lutego podczas Targów Jubileuszowych ABE.

Agnieszka Krępa

Dodaj komentarz