Aktualności

Bon appétit!– musztarda a’la Dijon po olsztynecku

Pierwsze, co dostrzeżemy po degustacji musztardy a’la Dijon z Olsztynka to charakterystyczny ostro-słony smak nawiązujący do kultowego francuskiego produktu. Octim zabiera nas w podróż do Burgundii stawiając na kulinarną ciekawość świata Polaków.
Musztardowa oferta Octimu bez dijońskiego smaku była jak kuchnia francuska bez musztardy w ogóle – niekompletna. Statystyczny Francuz spożywa jej około 1,5 kilograma rocznie. Czy Polacy pójdą w ich ślady?

– Musztardę produkujemy od ponad 50 lat. O gustach kulinarnych Polaków możemy powiedzieć więc sporo. Kultywujący tradycję, ale nowocześni. Z chęcią powracający do polskich smaków, jednak mimo to otwarci na świat. Taka właśnie ma być nasza musztarda a’la Dijon – podkreśla Ewa Panasewicz, Zastępca Dyrektora Handlowego Octim.

Musztarda produkowana w Olsztynku to esencja smaku gorczycy, z francuską siostrą mogą stanąć ramię w ramię – wyrazista w smaku i aksamitna w konsystencji. We Francji stosowana niemal do wszystkiego – do mięs, ryb, makaronów i dipów.
Jeśli więc serwujemy foie gras lub pasztet z wątróbek, to tylko z musztardą a’la Dijon. Doskonale sprawdzi się też do twardych serów, aromatycznych wędlin i lekkich sałatek. Bon appétit!

OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. w Olsztynku to certyfikowany producent wysokiej jakości octów, musztard i ketchupów przygotowywanych z surowców naturalnych. Oferta OCTIM to produkty wysokojakościowe, wyprodukowane według tradycyjnych receptur, znanych na Warmii i Mazurach od lat.

W palecie ponad 40 produktów znajdują się:

  • octy (m.in. jabłkowy, spirytusowy, balsamiczny, ekologiczny cydrowy),
  • glazury balsamiczne (o smaku żurawiny, czarnej porzeczki i figi),
  • musztardy (m.in. sarepska, z suszoną śliwką, z wędzoną papryką, francuska, rosyjska),
  • Warmińskie Sosy Musztardowe,
  • ketchupy (łagodny i pikantny).

Dodaj komentarz