Targi 25 lat

Julita Batorka książki „Zamień chemię na jedzenie”

Jeszcze jedzenie czy już chemia? Julita Bator, autorka bestsellera „Zamień chemię na jedzenie” oraz innych książek o zdrowym i naturalnym trybie życia – „Zamień chemię na jedzenie. Nowe przepisy”, „Święta bez chemii” oraz „Młodziej, piękniej, zdrowiej” – to specjalistka w dziedzinie czytania etykiet i wynajdywania na sklepowych półkach i targowych stoiskach wysokiej jakości produktów. Przekonuje, że świadome odżywianie nie musi być drogie, a czasem wprost przeciwnie – pomaga zaoszczędzić!

Julita Bator razem z rodziną zdecydowała się na niezwykły eksperyment. Przestała kupować przetworzoną żywność, a do swojej kuchni wprowadziła produkty nieprzetworzone, naturalne i ekologiczne. Zdrowa zmiana przyniosła niespodziewane efekty – okazało się, że jedzenie leczy i pomaga unikać chorób, na przykład nawracających infekcji u dzieci.

– Wszystko, co zjadamy, wpływa na nasze poczucie szczęścia, dobrą kondycję albo ospałość, poprawia siły witalne albo zwiększa podatność na przeziębienia i grypę, sprzyja zdolności myślenia i koncentracji albo ją osłabia. Twoje włosy, paznokcie, budowa, skóra i wszystko, czym jesteś, pochodzi z tego, co jesz – przekonuje Julita Bator. Swoje doświadczenia zebrała i wydała w kilku praktycznych książkach, w których uczy o prawdziwym jedzeniu i dzieli się pomysłami na smaczne i zdrowe potrawy bez chemii.

Zdaniem Julity Bator zdrowy styl życia nie wymaga większych środków, ale przede wszystkim zaangażowania. W sklepach dokładnie studiuje etykiety, mleko, owoce i warzywa kupuje bezpośrednio od rolników, a wiele produktów, takich jak chleb, jogurty lub szynka przygotowuje sama. – Może nam się wydawać, że zdrowe odżywianie jest skomplikowane i ciężkie, a tak nie jest. Można to zrobić zaczynając od eliminacji pojedynczych składników, od zamiany złych produktów na te lepsze – zachęca autorka „Zamień chemię na jedzenie”. Radzi, aby nie koncentrować się na wykluczaniu kolejnych produktów, ale szukać nowych, lepszych rozwiązań.  – Zamiast rezygnować z kolejnych produktów, zwróćmy po prostu uwagę na ich jakość – mówi Julita Bator.

Jak zmienić produkty „jedzeniopodobne” na prawdziwe jedzenie? Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Jak czytać etykiety i skąd czerpać motywację? Na te i więcej pytań już 9. lutego odpowie wyjątkowy gość wydarzenia Targi Jubileuszowe ABE, Julita Bator.

Agnieszka Krępa

Dodaj komentarz