Aktualności

Kwas chlebowy Obolon – tradycja i smak

Tradycja zobowiązuje! Pierwsze wzmianki o kwasie chlebowym pojawiły się prawie 900 lat tamu i pochodzą z Rusi Kijowskiej. Od XVI wieku kwas chlebowy jest uznawany za narodowy napój w Rosji oraz na Ukrainie. Dużą popularność zdobył także w Polsce. Kwas chlebowy Obolon to oryginalny produkt ukraiński, który doskonale gasi pragnienie i jest naturalna alternatywą dla napojów gazowanych i alkoholowych. Teraz dostępny jest w hurtowni spożywczej ABE Dytrybucja w Krakowie.

Kwas chlebowy to fermentowany napój z chleba, który zawiera śladowe ilości alkoholu. Ma słodko-kwaśny zapach oraz niezbyt słodki smak, w którym wyczuwalne są nuty chlebowe. Kwas chlebowy długo utrzymuje niską temperaturę po schłodzeniu, dlatego dobrze orzeźwia szczególnie latem. Napój był szczególnie popularny podczas żniw. Kwas chlebowy chętnie piła szlachta, dla złagodzenia dolegliwości trawiennych po sutym posiłku.

Kwas chlebowy nie tylko orzeźwia, ale ma także inne, korzystne dla zdrowia właściwości. Kwas chlebowy to naturalny probiotyk, który wzmacnia odporność oraz wspiera mikroflorę jelitową. Napój można pić po ciężkostrawnych, tłustych posiłkach, aby uniknąć zaburzeń trawienia, wzdęć oraz nadkwasoty. Kwas chlebowy reguluje przemianę materii oraz procesy trawienne, dzięki czemu wspomaga oczyszczanie organizmu oraz odchudzanie. Kwas chlebowy zawiera witaminy z grupy B, witaminę C oraz składniki mineralne, przede wszystkim cynk i selen.

Kwas chlebowy Obolon to oryginalny produkt ukraiński, produkowany przez browar Obolon. Jego sekretem są oryginalna receptura, sprawdzone metody produkcji oraz krystalicznie czysta woda z atrezyjskich źródeł. To wszystko sprawia, że kwas chlebowy Obolon ma wyjątkowy, naturalny smak. W hurtowni spożywczej ABE Dytrybucja w Krakowie dostępny jest kwas chlebowy Obolon w wersji klasycznej oraz w dwóch innych wariantach smakowych – kwas chlebowy o smaku wiśniowym oraz śliwkowym. Kolejna propozycją jest Podpiwek Obolon, napój bezalkoholowy o głębokim smaku i aromacie, który powstaje z czystej wody artezyjskiej oraz ekstraktu słodu jęczmiennego.

Napoje marki Obolon to doskonała propozycja na upalne dni, podczas których szukamy orzeźwienia, ale nie tylko. To także ciekawe uzupełnienie diety, idealny do picia zamiast napojów gazowanych i alkoholowych Poznaj lepiej kwas chlebowy oraz Podpiwek Obelon, które znajdziesz w hurtowni spożywczej ABE Dytrybucja w Krakowie.

Dodaj komentarz