Targi 25 lat

Małgorzata Kaczmarczyk – zioła dla smaku, zdrowia i urody

Ziołowa Wyspa to kilkuhektarowe gospodarstwo w Beskidzie Wyspowym. To także blog – wyjątkowe miejsce w internecie, w którym Małgorzata Kaczmarczyk dzieli się swoją wiedzą. Jej pasją są zioła, znane z tradycji medycyny ludowej, obrzędów chrześcijańskich i zabobonów. Małgorzata Kaczmarczyk uczy jak rozpoznać i wykorzystać siłę roślin, również tych mało znanych i powoli zapominanych.

Małgorzata Kaczmarczyk razem z rodziną żyje blisko natury. Prowadzi bloga, na którym pisze o ziołach i ich właściwościach, podaje receptury naturalnych kosmetyków i lekarstw oraz przepisy na potrawy i przetwory. Swoją wiedzą dzieli się również na warsztatach ziołowych. Wydała też książkę – „Zioła dla smaku, zdrowia i urody”, która jest przewodnikiem po polskich ziołach. Małgorzata Kaczmarczyk pisze w niej o sekretach ziół i przekazuje czytelnikom sprawdzone przepisy na ich wykorzystanie. – Na szczęście nastał czas zainteresowania lecznictwem naturalnym, zdrowym odżywianiem, życiem „slow”. Zioła doskonale się wpasowują w modną dziedzinę – uważa Małgorzata Kaczmarczyk.

Jak powstała Ziołowa Wyspa? – Pewnego dnia zostałam wraz z mężem posiadaczką kilkuhektarowego gospodarstwa rolnego w Beskidzie Wyspowym – opowiada autorka książki „Zioła dla smaku, zdrowia i urody”.  – Teren czysty, miejscami wręcz dziewiczy. Otoczona roślinami, drzewami podążyłam za wiedzą i zobaczyłam swoją miłość pod stopami i poczułam wielką chęć, by szerzyć wiedzę, którą zdobyłam na studiach i poprzez samonauczanie. Poczułam to, co wielu ludzi prowadzi do zarażania innych swą pasją. Tak powstał blog ziołowo-osobisty, gdzie można znaleźć przepisy na uzdrawiające miksturki i opisy ziół rosnących w okolicy – wspomina.  Na blogu Ziołowa Wyspa goście znajdą przepisy między innymi na różany krem do cery suchej, maść dla zatok, toniki kwiatowe, ziołowe syropy do lodów lub piwo z mniszka i kurdybanka oraz wiele innych fascynujących rad, jak wykorzystać moc roślin, w kuchni i w kosmetykach.

Ziołowa Wyspa jest wypełniona ziołami, ale nie tylko – sama autorka opisuje blog jako miejsce pełne „przepisów, dobrych, myśli, mgieł, wiatru”. Małgorzata Kaczmarczyk stara się przekonać czytelników do swojej pasji, a każdy jej wpis jest klimatyczną opowieścią, w której czuć zaangażowanie, w to co robi, oraz miłość do natury.

Małgorzata Kaczmarczyk zdobywała swoją wiedzę sama, a wzbogaciła ją przez ukończenie podyplomowych studiów „Uprawa i wykorzystanie ziół i roślin alternatywnych” na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Autorka książki „Zioła dla smaku, zdrowia i urody” 9.lutego pojawi się na Targach Jubileuszowych ABE Dystrybucja. Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie z prawdziwą pasjonatką ziół.

Agnieszka Krępa

Dodaj komentarz