Aktualności

Monini – z miłości do oliwy

Monini to marka doskonale znana wielbicielom włoskiej kuchni i smakoszom dobrego jedzenia na całym świecie. Oliwy oraz inne produkty Monini znakomicie oddają włoskiego ducha, zachwycają wyjątkowym smakiem i aromatem oraz wysoką jakością.

Włoska firma Monini powstała w 1920 roku. Jej założyciel, Zefferino Monini był prekursorem produkcji oliwy z oliwek Extra Vergine. Przez lata firma rozwijała portfolio swoich oryginalnych produktów i rozszerzała działalność – niezmienne pozostały pasja i miłość do dobrej oliwy oraz dążenie do najwyższej jakości. Od 2002 roku Monini to ponownie firma w pełni włoska i rodzinna.

Monini – 100% włoskiego smaku

Oliwy marki Monini znane są ze swojej wysokiej jakości oraz niezwykłego smaku i aromatu, dzięki którym domowe przepisy zyskują wyjątkowe walory i włoski charakter. W hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja znawcom i odkrywcom sztuki kulinarnej proponujemy szeroki wybór produktów Monini, wśród których znalazły się oliwy z oliwek Extra Vergine, smakowe oliwy z oliwek Extra Vergine, sosy pesto, ocet balsamiczny, jabłkowy i winny, 100% sok wyciśnięty z cytryn sycylijskich Lemoniny, glassa balsamiczna i glassy smakowe oraz oleje.

Nowości Monini w hurtowni ABE Dystrybucja

Nowe produkty marki Monini to włoskie wyroby wysokiej jakości. W hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja pojawiła się seria oliw z oliwek Extra Vergine Monocultivar – są to oliwy tłoczone tylko z jednej odmiany oliwek, dzięki czemu mają charakterystyczne walory smakowe i zapachowe. Oliwa z oliwek Nocellara ma intensywny ma aromat listków pomidora i świeżo skoszonej trawy. Oliwa z oliwek Frantoio charakteryzuje się intensywnym aromatem karczocha, kardu i nuty zielonego migdała. Oliwa z oliwek Coratina to produkt o kwiatowym, roślinnym aromacie z nutą białego pieprzu. Oliwy z oliwek Extra Vergine Monocultivar nadają domowym przepisom unikalny aromat i bogaty smak.

Oliwy z oliwek Extra Vergine Monini ze specjalnym oznaczeniem

Wśród nowości w hurtowni ABE Dystrybucja znalazły się również oliwy z oliwek Extra Vergine marki Monini o chronionej nazwie pochodzenia oraz chronionym oznaczeniu geograficznym – oznacza to, że właściwości tych produktów wynikają z regionu pochodzenia i produkcji. Oliwa z oliwek Extra Vergine I.G.P. Sicilia powstaje z sycylijskich odmian i ma intensywny, świeży aromat o nucie zielonego pomidora. Oliwa z oliwek Extra Vergine I.G.P. Toscana wyróżnia się przyjemny, owocowym aromatem z nutą karczocha. Certyfikat I.G.P., czyli Indicazione Geografica Protetta – Chronione Oznaczenie Geograficzne – oznacza, że jedna z faz produkcji musi odbywać się w regionie, którego nazwę nosi produkt.

Oliwa z oliwek Extra Vergine D.O.P. Umbria to jeden z najbardziej unikatowych produktów, które można znaleźć w asortymencie hurtowni ABE Dystrybucja. Oznaczenie D.O.P., czyli Denominazione d’Origine Protetta – Chroniona Nazwa Pochodzenia – otrzymują produkty, których jakość czy wyjątkowe cechy są bezpośrednio związane z regionem geograficznym i występującymi w nim czynnikami naturalnymi. Zasady przyznawania oznaczenia są ściśle określone i przestrzegane, aby chronić oryginalne produkty i ich producentów. Oliwa z oliwek Extra Vergine D.O.P. Umbria ma typowe dla Umbrii, nuty leśnego runa.

Nowe oliwy z oliwek Extra Vergine oraz inne wysokiej jakości produkty włoskiej marki Monini dostępne są w hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja – do zamówienia na platformie B2B lub w sklepie detalicznym Chili24.

Dodaj komentarz