Aktualności

Ślaskie Oblaty – z miłości do śląskiej tradycji

Podróż do smaków dzieciństwa oraz powrót do śląskich tradycji – marka Śląskie Oblaty powstała z miłości do Śląska i regionalnej kuchni. Śląskie Oblaty to połączenie tradycyjnych przepisów oraz nowoczesnych rozwiązań. W ten sposób powstają prawdziwe śląskie maszkety – oblaty oraz cukierki, a także makarony, przyprawy i śląski żur.

Czym są tradycyjne śląskie oblaty? Są to okrągłe, kruche wafle, których podstawą są 3 składniki – woda, mąka i olej. Regionalne wafle mogą mieć różne smaki, w zależności od dodatków. Śląskie oblaty wypiekane są tradycyjnie na specjalnych blaszkach, często tłoczonych w misterne wzory, czemu zawdzięczają swoją wyjątkową kruchość. Ten smakołyk jest znany na Śląsku od pokoleń. Marka Śląskie Oblaty wraca do regionalnych tradycji. W hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja w Krakowie znalazła się cała gama śląskich wafli o różnych smakach, w wersjach na słodko i słono – tradycyjne słodkie, tradycyjne light, waniliowe, orzechowe, cynamonowe, czosnkowe oraz kukurydziane. Śląskie oblaty świetnie sprawdzają się jako lekka, samodzielna przekąska, można podawać je również z dodatkami, na przykład serkiem lub dżemem.

Cukierki marki Ślaskie Oblaty to kolejne słynne na Śląsku maszkety – cukierki o rożnych smakach. Śląskie cukierki ziołowe Kopalnioki, jabłkowo-cynamonowe, winogronowo-śliwkowe o rabarbarowe Szkloki, Cukierki Kakaowe, Cukierki Kawowe oraz wykwintne Śliwy w czekoladzie wielu osobom mogą kojarzyć się z dzieciństwem. Marka Ślaskie Oblaty to zaproszenie do dawnego Śląska, jego tradycyjnych smaków codziennych oraz zwyczajów.

Wśród propozycji marki Śląskie Oblaty, dostępnych w hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja w Krakowie, znalazły się także inspirowane tradycyjną śląską kuchnią makarony, mieszanki przyprawowe oraz śląski żur – dla tych, którzy tęsknią za tradycyjną kuchnią. Znajdziemy w nich smaki i aromaty potraw gotowanych przez nasze babcie. Marka Śląskie Oblaty proponuje powrót do śląskich tradycji w dobrym stylu.

Śląskie maszkety o tradycyjnym charakterze docenią miłośnicy regionalnych kuchni, oryginalnych słodyczy oraz lekkich przekąsek. Zapraszamy do zapoznania się z wyborem produktów marki Śląskie Oblaty, które są dostępne w hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja w Krakowie!

Dodaj komentarz