Aktualności

Bezgluten PKU – produkty niskobiałkowe

Produkty PKU to żywność niskobiałkowa, przeznaczona dla pacjentów chorych na fenyloketonurię, a także dla osób, które mają problemy z nerkami lub wątrobą. Dla takich pacjentów dieta niskobiałkowa to konieczność. Znalezienie żywności dla grupy pacjentów z tak specyficznymi potrzebami to prawdziwe wyzwanie. W hurtowni ABE Dystrybucja pojawiła się seria produktów marki Bezgluten PKU zgodnych z wymaganiami diety niskobiałkowej.

Białko znajduje się w większości produktów, które jemy na co dzień. Znajdziemy je nawet w pieczywie, ponieważ ziarna zbóż są źródłem białka. Dieta niskobiałkowa to konieczność dla osób chorujących na fenyloketonurię, a także pacjentów z pewnymi schorzeniami wątroby i nerek. Ten sposób żywienia pozwala uniknąć wytwarzania szkodliwych dla organizmu pacjenta produktów przemiany białkowej. Pieczywo Bezgluten PKU to grupa produktów skierowanych do osób na diecie niskobiałkowej.

W asortymencie hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja w Krakowie znalazły się chleb powszedni niskobiałkowy, chleb biały niskobiałkowy, Ekstra uniwersalny koncentrat mąki niskobiałkowej oraz wafle. Są o jednocześnie produkty bezglutenowe, bez dodatku mleka i jajek.

Chleb to podstawowy produkt, z którego pacjenci na diecie niskobiałkowej często muszą rezygnować. Pieczywo PKU Bezgluten to duże wsparcie dla tych osób, które mogą od tej pory cieszyć się smakiem białego chleba w tradycyjnym stylu, na przykład w postaci kanapek lub tostów. Wafle PKU Bezgluten sprawdzą się na diecie niskobiałkowej jako lekka i chrupiąca przekąska, a także baza lub dodatek do deserów. Ciekawym produktem jest Ekstra uniwersalny koncentrat mąki niskobiałkowej, na którego bazie można przygotować różne dania, takie jak makaron, pierogi lub naleśniki, i w ten sposób wzbogacić dietę niskobiałkową.

Zapraszamy do sprawdzenia wyboru produktów niskobiałkowych Bezgluten PKU, które można znaleźć w hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja w Krakowie.

Dodaj komentarz