Aktualności

Panettone na Boże Narodzenie

Panettone to królowa świątecznego stołu – bardzo puszyste i delikatne, pełne bakalii ciasto to nieodłączny element włoskich Świąt Bożego Narodzenia. Babka drożdżowa Panettone to wyjątkowy wypiek – do perfekcji potrzebuje dużo czasu i czułości!

Sekretem babki Panettone są wysokiej jakości składniki – mąka o jak największej zawartości glutenu (najlepiej mąka pszenna typu 00), która zapewnia apetyczną strukturę – oraz specjalna receptura, według której zaczyn na babkę „odpoczywa” przez kilkanaście godzin, ciasto jest pracowicie wyrabiane, aby potem wyrastać przez kolejne godziny. Upieczona babka jest odkładana na kolejne kilkanaście godzin do góry nogami, aby nie opadła pod własnym ciężarem.

Długi proces wyrabiania, wyrastania i suszenia zapewnia babce Panettone wyjątkowy smak, lekkość i delikatność. Tradycyjna babka drożdżowa Panettone jest bogata w bakalie – rodzynki, orzechy i kandyzowane owoce. Powstają też babki Panettone nadziewane kremem w różnych smakach, z dodatkiem czekolady lub orzechów.

Babka Panettone pochodzi z Mediolanu i ma we Włoszech konkurentkę z Wenecji – babka Pandoro ma kształt wysokiego stożka o przekroju ośmiokątnej gwiazdy, a podaje się ją oprószoną cukrem pudrem, aby babka przypomina zaśnieżone szczyty włoskich Alp. Pandoro ma złocisty kolor, co jest zasługą dużej ilości jaj, powstaje na bazie naturalnego zakwasu. W smaku jest delikatna i puszysta, bez bakalii, oraz pięknie pachnie masłem i wanilią.

Babki Panettone i Pandoro w ABE Dystrybucja

W specjalne ofercie hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja na Boże Narodzenie znalazły się tradycyjne drożdżowe babki z Włoch – Panettone i Pandoro:

  • klasyczna babka drożdżowa Panettone z bakaliami 500 g,
  • klasyczna babka drożdżowa Panettone z bakaliami 1 kg,
  • babka drożdżowa Panettone z kremem tiramisu 750 g,
  • babka drożdżowa Panettone z kremem czekoladowym 750 g,
  • babka drożdżowa Pandoro 750 g.

Klasyczne włoskie babki drożdżowe Pandoro i Panettone w sprzedaży hurtowej na platformie B2B oraz w sklepie detalicznym Chili24.