Aktualności

Tradycyjne tureckie słodycze Koska w ABE Dystrybucja

Marka Koska to już ponad 100 lat tradycji wyrabiania chałwy sezamowej! Tureckie chałwy Koska są ręcznie mieszane – wyróżniają je wyjątkowa jakość i smak. Po wybór chałwy i innych wyrobów marki Koska zapraszamy do hurtowni ABE Dystrybucja.

Marka Koska obecna jest na rynku od 1907 roku – można powiedzieć, że jest pionierem w produkcji chałwy na świecie. W hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja proponujemy sezamowe chałwy Koska w kilku smakach – chałwa waniliowa, pistacjowa i kakaowa, w opakowaniach o różnej gramaturze. Bardzo oryginalnym produktem jest chałwa Pismaniye, czyli kłębek wełny – delikatny deser, który łączy w sobie słodycz chałwy i delikatność waty cukrowej. Chałwa bez dodatku cukru – pistacjowa i waniliowa – zachowuje charakterystyczny smak i strukturę sezamowego deseru, ale nie zawiera dodatku białego cukru, dlatego jest mniej kaloryczna od klasycznej chałwy.

Nowości Koska w ABE Dystrybucja

W hurtowni spożywczej ABE Dystrybucja wzbogacamy ofertę tureckich słodyczy marki Koska. Klasyczna chałwa waniliowa w puszce to słodki i elegancki upominek na każda okazję – ozdobna puszka może mieć wiele zastosowań. Proponujemy również inny tradycyjny turecki deser. Rachatłukum to rodzaj słodkich galaretek o różnych smakach i kolorach. W ABE Dystrybucja jest to klasyczne rachatłukum w cukrze – mieszanka smaków – oraz rachatłukum o smaku różanym i cytrynowym bez dodatku cukru.

W orientalnej kuchni popularne jest tahini, czyli pasta sezamowa. Nowe produkty Koska, które można wykorzystać w deserach, wypiekach i innych słodkich przepisach to pasta sezamowa tahini oraz tahini i melasa winogronowa – pasta sezamowa z melasą z winogron. Dostępna jest też melasa z morwy, która jest ciekawym zamiennikiem słodkich syropów i innych słodzików.

Połączenie pasty sezamowej i orzechów – to sposób na ciekawe, energetyczne przekąski. Tahini z melasą winogronową i pastą z orzechów laskowych oraz tahini melasa winogronowa i pasta z orzechów ziemnych w wygodnych tubkach są słodkim dodatkiem do deserów i słodkich potraw. Tubkę ze słodkim kremem można też zabrać wszędzie ze sobą. To produkty, które są wartościowym uzupełnieniem aktywnego, sportowego stylu życia. Pasta sezamowa z melasą z winogron i z orzechami laskowymi jest dostępna także w wersji z paluszkami grissini.

Oryginalne tureckie słodycze, melasy i pasty sezamowe Koska – dostępne w sprzedaży hurtowej na platformie B2B lub w sklepie detalicznym Chili24.