Aktualności

Wizyta w Ziołowym Zakątku

Na zielonym, malowniczym Podlasiu ciągle żywe są tradycje zielarskie. Z pasji do ziół Mirosław Angielczyk stworzył firmę Dary Natury oraz gospodarstwo Ziołowy Zakątek. To wyjątkowe miejsce, położone wśród lasów i pól, daleko od zgiełku miasta. Dlaczego warto odwiedzić Koryciny?

Ziołowy Zakątek to gospodarstwo agroturystyczne, w którym goście mogą lepiej zapoznać się z historią ziołolecznictwa. Baza noclegowa mieści w zabytkowych wiejskich domach, w których panuje sielska atmosfera. W Ziołowym Zakątku życie toczy się w naturalnym, zgodnym z upływem pór roku tempie. Mieszkają tutaj tradycyjnie hodowane zwierzęta gospodarcze, działa pracownia ceramiczna, warsztaty rękodzielnicze, biblioteka zielarska, wypożyczalnia rowerów, ziołowe SPA oraz karczma, w której podaje się potrawy z ekologicznych produktów.

W okolicy Ziołowego Zakątka stoi zrekonstruowany drewniany kościółek z ogrodem biblijnym. Ważną częścią działalności gospodarstwa jest Podlaski Ogród Botaniczny, w którym na ponad 12 hektarach rośnie ponad 1500 gatunków roślin. Można je poznać podczas warsztatów edukacyjnych i pieszych wędrówek.

ABE Dystrybucja w Ziołowym Zakątku

Dary Natury to partner hurtowni ABE Dystrybucja. Mamy w ofercie szeroki wybór produktów tego producenta – ekologiczne zioła i przyprawy, sosy, herbaty i oleje oraz inne naturalne produkty. Wizyta Ziołowym Zakątku i spotkanie z właścicielem firmy Dary Natury, Mirosławem Angielczykiem były świetną okazją, aby lepiej poznać świat ziół oraz ofertę producenta. Usłyszeliśmy też o nowościach, które już wkrótce mogą znaleźć się w asortymencie ABE Dystrybucja – firma Dary Natury planuje poszerzyć swoją działalność o naturalne kosmetyki, soki oraz ziołowe suplementy.

Natura, tradycja i pasja – właśnie tak powstają produkty Dary Natury, o czym mogliśmy się przekonać osobiście. To dzięki nim niewielkie, zagubione wśród pól i lasów Koryciny tętnią życiem, a klienci w Polsce i na całym świecie mogą korzystać z naturalnej siły ziół i produktów ekologicznych. Pobyt w Ziołowym Zakątku to świetny sposób na odpoczynek w ciszy, spokoju i sielskiej atmosferze, w otoczeniu pięknej przyrody, żywej tradycji i w towarzystwie życzliwych ludzi. Kawałek Ziołowego Zakątka i Korycin na co dzień możemy znaleźć w produktach marki Dary Natury.

Mirosław Angielczyk, założyciel i właściciel firmy Dary Natury oraz gospodarstwa Ziołowy Zakątek był gościem podczas Targów Jubileuszowych hurtowni ABE Dystrybucja. Więcej na temat pasji do ziół, która przerodziła się w biznes można przeczytać tutaj. Zapraszamy także do sprawdzenia oferty produktów Dary Natury hurtowni ABE Dystrybucja w Krakowie oraz obejrzenia krótkiej fotorelacji z naszego pobytu w Ziołowym Zakątku w Korycinach.

Agnieszka Krępa
fot. Eliza Kaczkowska

Dodaj komentarz